KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17165336

nr 1716 5336

Paul Graf

(1866-1903)

Oljemålning, Paul Graf (1866-1903), Signerad, daterad 1891, med dedikation, porträtt. Olja på duk, 62x41 cm, yttermått inklusive ram: 90x77 cm

Kondition: slitage, skador, krackeleringar

Paul Graf, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1866, död i Enköping 1903.

Utrop:

700 kr

Såld:

350 kr

måndag 11 augusti 2025
kl 19:55:09

5/8 14:44:04 1      300 kr
11/8 19:01:34 2      Vinnande bud

Paul Graf

Läs mer om Paul Graf